Dzieci

Recenzja rowerków Puky LS PRO

Powiem otwarcie- mamy za sobą testy kilku marek rowerowych jednak w końcu mogę powiedzieć , że tym razem dobrze trafiłam…a raczej trafiłyśmy bo w końcu dziewczynki i ich odczucia są tu najważniejsze:).

Koleżanka już dawno polecała mi markę Puky jednak ,nasze drogi mówiąc kolokwialnie nie krzyżowały się aż do dnia dziecka.

Wybór konkretnego modelu był nie lada wyzwaniem ponieważ Puky w swojej ofercie posiada sporo fajnych rowerów 20 i 24 calowych.

Koniec końców zdecydowałam się na model LS Pro.
Obie dziewczyny dostały ten sam model i kolor – dla mojego świętego spokoju😉.


Co mnie przekonało?


Po pierwsze opinia koleżanki i fakt, że jest
to marka, która od 70 lat produkuje wyłącznie rowery dla dzieci.


Kiedy zgłębiłam temat tego konkretnego modelu dowiedziałam się, że jest on
niesamowicie lekki(dla porównania z podniesieniem poprzedniego roweru Jagódki ja sama miałam problem, a LS PRO ona sama potrafi przestawić jedną ręką! Waży 9,2kg), a zarazem wytrzymały.


Rower ma niską aluminiowa ramę dzięki której wsiadanie i zsiadanie jest wygodniejsze
i łatwiejsze.


Jakości widać w każdym calu- każdy element dobrano z największą precyzją.

Puky to rowery, które z pewnością będą służyły pokoleniom i podejrzewam, że dlatego właśnie tak trudno znaleźć je na rynku wtórnym. To graniczy z cudem także jeśli Wam się uda nie zwlekajcie:).

Rowerek Jagódki wyposażono w 7 biegową przerzutkę Shimano i hamulec typu vbrake minimalizujący upadki z powoduj gwałtownej siły hamowania.

Myślę, że istotny jest też fakt, że Puky opracowało specjalne siodełko dla dzieci, które zapewnia komfort również przy dużych dystansach.

Wysokość kierownicy można indywidualnie dopasować do rosnącego rowerzysty.

Jadzia stwierdziła, że jest znacznie lepszy od poprzedniego i łatwiej się na nim jeździ .

Obie dziewczynki wręcz garną się do jazdy – dla mnie to najlepsza rekomendacja i potwierdzenie, że dokonałam słusznego wyboru😉.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Na stronie internetowej puky.pl przy każdym modelu znajdziecie praktyczne wskazówki nt tego jak dobrać odpowiedni rozmiar. Producent podał również wzrost i długość nogi dziecka dla którego przewidziany jest konkretny rozmiar dzięki czemu na 100% traficie z rozmiarem.

Ps. Model dostępny jest w 3 kolorach, a na stronie znajdziecie również rowerki biegowe, trójkołowe i hulajnogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *